קפה ואיכות הסביבה

כמעט כל אחד מאיתנו צורך קפה. זה משקה מעורר, טעים, אשר הופך לחלק בלתי נפרד משגרת החיים שלנו. עכשיו, מה אם היינו אומרים לכם שתהליך עשיית הקפה למעשה פוגע במשאבים חיוניים לסביבה שלנו? האם זה היה משפיע על טעמה של כוס הקפה?

נכון, ייתכן מאד שרבים מאיתנו אכן היו ממשיכים לצרוך קפה באותה מידה. אחרי הכל, מדובר הוא בפגיעה שנעשית הרחק מן העין שלנו, ולכן נוח להתעלם ממנה.

 עם זאת, יש לתת את הדעת על כך שתעשיית הקפה, השנייה בגודלה בעולם רק לתעשיית הנפט, פוגעת בסביבה במגוון דרכים. כפי שתראו מיד, מרגע שהקפה מגודל במטעים השונים ועד שהוא מגיע אל הצרכן, ישנו פוטנציאל פגיעה עצום בסביבה.

בעיה ראשונה: שדות הקפה

כידוע, ייבוא של קפה מתבצע מאחד המטעים העומדים לשם כך. ומציעים שיחי קפה למכביר. רבים מאותם מטעים אינם אורגניים, כך שלצורך שימורם והפקת הקפה נעשה שימוש רב בכימיקלים ובחומרי הדברה. חלק לא מבוטל מחומרים אלה מזהמים את הקרקע והאוויר, ולאורך זמן אחראי לפגיעה במי התהום או באטמוספירה. התוצאה העיקרית של זה היא הידלדלות משאבים חיוניים לאדם, דבר שעלול ליצור חוסרים בעתיד הנראה לעין.

יש לציין כי קיימת בעולם מגמה של ניצול מגדלי הקפה, אשר נמצאים לרוב במדינות עולם שלישי. זה נעשה שעה שהארגונים הגדולים “רוכשים” מהם את עמלם בסכומים מגוחכים. על מנת שהחקלאים הפשוטים יוכלו להמשיך להתקיים, הם נוקטים לא פעם בפעולות של גדיעה המונית של עצים, או גידול צמחים המהווים מקור לסמים בסמוך למטעי הקפה.

פגיעה בשמורות טבע

מקור פרנסתם של אנשים רבים תלוי במטעי הקפה. הבעיה היא שלעיתים יצירת מטעי הקפה באה על חשבון פניני טבע של ממש. במקומות רבים ברחבי העולם שמורות טבע אשר מכילות צמחים נדירות ואלפי בעלי חיים נהרסות, וזאת על מנת להקים מטעי קפה בשטחן.

יש לציין כי תקנות בינלאומיות אמנם אוסרות על הסבה לא מבוקרת של שמורות טבע למטעים לייצור קפה, אך במקומות רבים אין אכיפה של ממש בפועל. כך, מיני בעלי חיים נדירים נעלמים מן העולם, כמו גם צמחים החיוניים כל כך לחיים על פני כדור הארץ.

גם בשתייה: זיהום הסביבה

פגיעה נוספת של תעשיית הקפה בסביבה נוגעת גם לצרכן הפשוט. במקומות רבים, ובעיקר במוסדות ציבוריים או בחנויות, וכן משקאות המופקים באמצעות מכונות קפה אוטומטיות – הקפה נצרך בכוסות חד פעמיות. כאשר אלה נאגרות מדי יום ומושלכות לאשפה, אלה אינן מתכלות עם הזמן. כל אמצעי אחר “להיפטר” מהן מלווה בפגיעה חמורה לא פחות בסביבה.

לכן, אגב, ההמלצות הברורות של שוחרי איכות הסביבה הוא להקטין את הצריכה בכוסות פלסטיק, ולעבור תחת זאת לכוסות זכוכית לשימוש חד פעמי. באותה מידה, ארגונים רבים ברחבי העולם החלו לייצר כוסות ממוחזרות לשתיית קפה, אשר השימוש החוזר בהן מונע את היווצרות האשפה וכן את המשאבים החיוניים ליצירתן.

מידע נוסף – קפה וסביבה (באנגלית)

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

[catlist categorypage=yes numberposts=-1]