קלנועית ורכב חשמלי

חושבים על כלי תחבורה ששומר על איכות הסביבה ומונע זיהום אוויר? קלנועיות ורכבים חשמליים משפרים את איכות החיים של קשישים רבים המתקשים ללכת ולהתנייד, ומשמשים גם ככלי תחבורה נוח, קל ושקט למקומות עבודה המשתרעים על פני שטחים גדולים.

קולנעיות ורכבים חשמליים – סוגים

קלנועיות קיימות במגוון סוגים וגדלים המותאמים לצרכי הלקוח, החל מקלנועיות קטנות וקומפקטיות שהינן יעילות בתוך מבנים ובשטחים עירוניים מסודרים. קלנעיות אלו מגיעות למהירות של כשמונה קמ”ש ולטווחי נסיעה שלעד עשרים קילומטרים.

קיימות גם קלנועיות גדולות וחזקות יותר הנוסעות במהירות של שניים עשר קמ”ש ומגיעות לטווחי נסיעה של עד כשישים קילומטרים. אנשים הזקוקים לקלנועית זוגית צריכים לרכוש את אחד מדגמי המקסי הגדולים. חשוב לדעת שהקלנועיות מסווגות בהתאם לייעודן, כדוגמת קלנועית לאזורים כפריים, קלנועית עירונית, קלנועית מיוחדת למבנים, קלנועיות מודולאריות ומתקפלות ועוד. קיימים גם כלי רכב חשמליים הדומים לקלנועית כגון כסאות גלגלים חשמליים ותלת אופן חשמלי.

קלנועית ורכב חשמלי – איך הם עובדים ?

הקלנועית היא למעשה פיתוח של רכב חשמלי ידידותי לסביבה המתאים ככלי עבודה או ככלי רכב לבעלי מוגבלויות. הרכב החשמלי מופיע במגוון דגמים וסוגים כאשר לרוב הקלנועית מורכבת כמו תלת אופן, עם שני גלגלים אחוריים ואחד קדמי. היא פועלת בעזרת מנוע קטן המחובר למצבר, שאותו ניתן לטעון במערכת החשמל הביתית.

הרכבים החשמליים הקדימו את רכבי הדיזל והגיעו למהירויות של עד מאה קמ”ש. כידוע, עם השנים מנועי הדיזל השתלטו על עולם הרכבים הממונעים, אך כיום בשל המחסור בדלק ועלותו הגבוהה, וגם עקב המודעות הציבורית הרחבה לאיכות הסביבה וההבנה שרכבי דיזל וסולר מזהמים את הסביבה, עולם הרכב פונה יותר ויותר לשימוש בכלי רכב ירוקים כמו רכבים חשמליים.

יתרונות בשימוש בקלנועית

הקלנועית הינה כלי רכב חשמלי קל לשימוש שאינו דורש ידע מוקדם או רישיון על מנת לנהוג בו. גם מי שלא נהג ברכב מעולם יכול תוך זמן קצר ללמוד לשלוט בכלי רכב זה ולנסוע בו בקלות ובבטחה. הקלנועית נוחה מאוד לאחסון ובנוסף זול מאוד להחזיק אותה. כל מה שדרוש כדי להפעילה הוא פשוט להטעינה בשקע החשמל הביתי. כיום גם מערכת הבריאות בישראל מכירה ביתרונות ובחשיבות של הקלנועיות לציבור הקשישים והמוגבלים, ולכן מסייעת במימון קנייתן. קופות החולים עובדת עם ספקי קלנועיות מורשים ואם הוכחתם קשיים בהליכה ובניידות, אתם עשויים להיות זכאים לעד שבעים וחמישה אחוזי מימון ממחיר הקלנועית.

ציוד נילווה לקלנועיות

ישנו בשוק מגוון גדול של חברות המספקות סוגים של קלנועיות ורכבים חשמליים, וגם מגוון של ציוד נילווה עבורם. קולנועית מאובזרת ומצוידת כיאות יכולה להיות כלי עזר מעולה עבור בעליו ולשמשו למטרות שונות, כדוגמת מקום לאפסון קניות, אפשרות לנסיעה בחום ובקור, אבזרי בטיחות ועוד. כדאי לרכוש ציוד נילווה לקלנועית אשר יהיה שימושי ויעיל עבור הצרכים שלכם. בין מוצרים אלו ניתן למצוא גגונים, כיסויים ומגנים לגשם ולשמש, חגורות בטיחות, מראות, גלגלים רחבים, קלנועית עם מנגנון הפעלה בשבת, מנשא להליכון או לקביים ועוד.

לבסוף, חשוב לרכוש קלנועית מחברה גדולה, ידועה ואמינה שעובדת עם יצרניות איכותיות ותספק לכם אחריות, ביטוח, שירותי תחזוקה וגרירה.

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

[catlist categorypage=yes numberposts=-1]