פטרת ציפורניים

בטבע שסובב אותנו ישנם צמחים ובעלי חיים שיכולים ללמד אותנו רבות על האבולוציה של האורגניזם של המין האנושי. מחקרים רבים שנעשו בנוגע לפטריות היו מפתיעים ומדהימים בתוצאותיהם ובדמיון הקרוב כל כך לאורגניזם החי. במחקרים האחרונים בנושא פטריות הוכח באופן כמעט מוחלט כי פטרייה הינה סוג של אורגניזם חי הן ניזונות בעיקר מריקבון, עובש ולחות ולמעשה גם כשהן מושמדות הן משאירות אחריהן בסיס להתפתחות מחודשת ויוצרות רשתות מסועפות של אותם קורים.  גם כשחושבים שנפטרים מבעיות של פטרת הן תמיד יכולות לחזור ולהתפתח והן אחד הטפילים הכי בעיתיים בגוף האדם. ישנם סוגים רבים של פטריות שנובעות מסיבות רבות – אלרגיה, תזונה לא נכונה, מזיהום והן מושפעות הן משמירה חיצונית והן משמירה פנימית על גופנו.

הפטריה העקשנית – פטריית הציפורניים

פטריית הציפורניים היא פטרייה נפוצה מאוד הן בקרב גברים והן בקרב נשים והיא מופצת/מועברת ע”י 3 סוגי פטריות מוכרים ושכיחים- פטריות עור, עובש ושמרים. בהתבוננות פנימה ניתן למצוא גורמים כגון מחלות דם שונות, סוכרת ומערכת חיסונית חלשה.

כאשר מדובר על גורמים חיצוניים שגורמים להדבקות בפטרת ציפורניים נכללים בין היתר חשיפת הציפורניים לרטיבות או חום ממושך, נעילת נעליים לאורך זמן ללא אוורור, השמנת יתר או שימוש במתקני רחצה ציבוריים ללא שימוש באמצעי מניעה מקובלים. על אף שפטרת ציפורניים אינה “מחלה” שגורמת לסבל או כאב וחוסר הקפדה או זלזול בדרכי הטיפול עלולים להוביל לנזק אסטטי ולהפרעות תפקודיות.

בנוסף, תופעת פטריות לא משנה באיזה איבר בגוף, מרגע שהיא קיימת באזור אחד עלולה להדביק וליצור “הדים” בסגנון פטריות שונות אחרות בגוף. אל תישארו שאננים ודאגו למצוא את הטיפול ההולם והמקצועי ביותר לבעיה.

 טיפול בפטרת ציפורניים

הטיפול המתקדם ביותר בפטרת הציפורניים היום הוא טיפול בלייזר. חשוב לדעת שלא כל טיפול לייזר בציפורן מוכיח את הצלחתו הכל תלוי באבחון שנעשה לפני תחילת הטיפול. לדוגמא, פגיעות בשורש הציפורן שגרמו לנזק בלתי הפיך משפיעות משמעותית על אופן הצלחת הטיפול. ציפורן שעברה טראומה קשה תוכל להשתפר במקצת אך לא לחלוטין. לפני שאתם ניגשים למכון המציע את שירותיו בנושא זה, בדקו את אמינותו ומקצועיותו ודאגו לקבל המלצות ממטופלים שהיו שבעי רצון מהתוצאות. ישנם מכונים שמבטיחים לכם כי בטיפול אחד ניתן לחסל את כל בעיית פטרת הציפורניים ברוב המקרים זה ממש לא המצב ולכן שאלו חקרו ובדקו לפני שאתם שמים את כספכם על טיפול מסוג זה.

ישנם סוגי טיפול ישנים יותר שעדיין נותנים פתרון לרוב האוכלוסייה הסובלת מפטרת ציפורניים, לדוגמא: משחות ולאקים, כדורים והמסת/עקירת הציפורן. משך הטיפול והצלחתו נקבעת כמובן ע”פ סוג הבעיה המהירות בה ניגשתם לקבל את הטיפול והאבחנה המדויקת בבחירת הטיפול הרצוי. טיפול מקצועי ויעיל עלול להיות כרוך בתקופת זמן ממושכת של חודשים רבים.

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

[catlist categorypage=yes numberposts=-1]