ניקוי מערכות סולאריות

בשנים האחרונות, יחד עם המודעות הגוברת לצורך לשמור על הסביבה שלנו, עלו גם קרנן של המערכות הסולאריות. אלה מאפשרות לספק אנרגיה בכמות גדולה, תוך התבססות על קרני השמש, ובכך חוסכות כסף רב על חשמל ומקורות אנרגיה הפוגעים בסביבה.

גם אתה רכשת מערכת סולארית. עם זאת, כפי שנראה מיד, המשימה לא מסתיימת פה. יש צורך בניקיון ותחזוקה תמידיים של מערכות החשמל.

הכל נמצא בקליטה

הדבר החשוב ביותר בפעילותן של מערכות סולאריות הוא, מטבע הדברים, הקליטה של קרני השמש. במקרה כזה, כמובן, מיקום אידיאלי של המערכת מסייע מאד, אבל לא תמיד הוא מספיק. הבעיה העיקרית שעלולה להשפיע על המערכת היא הצטברות של גרגירי אבק על גבי המערכות, דבר אשר עלול להקטין את היעילות שלהן בעשרות אחוזים.

ניקיון מערכות סולאריות מאבק אינו משימה כה פשוטה. יש להשתמש בציוד המתאים הנקבע על פי הוראות היצרן, ולהקפיד על שימוש ב”מים רכים”. אחרת, ייתכנו שריטות על גבי המערכת, נזקי רטיבות, פגיעות בהדבקה וכן הלאה.

במקרים רבים, רצוי להשאיר את העבודה למקצוענים

הדיוק הנדרש במלאכת ניקיון מערכות סולאריות, והחומרים בהם יש להשתמש, הופכים את אפשרות הפנייה לחברה המתמחה בנקיון ואחזקת מערכות סולאריות להרבה יותר מראויה. יש לזכור כי אם לא נוקטים את אמצעי הזהירות הנדרשים, עלול להיגרם למערכת נזק אשר נמדד בעשרות אלפי שקלים.

פה גם יש להדגיש שהרגלי הניקיון של מרבית הישראלים אינם מתאימים בהכרח לניקיון מערכות סולאריות. המים אשר נעזרים בהם לניקיון הבית הם ברובם מי ברז או צנרת, ולכן נחשבים ל”קשים”. הם כוללים בתוכם חומרים דוגמת כלור ואבנית, אשר פוגעים בטווח הארוך במערכות. עקב כך, יש להקפיד על שימוש במים מטוהרים או מסוננים, ורצוי בשיטת האוסמוזה ההפוכה. מרבית החברות האחריות על אחזקת מערכות סולאריות אכן מקפידות על כך.

גם אקונומיקה או ליזול, למשל, עלולים לפגוע בסיליקון שבמערכת הסולארית, ולכן רצוי להימנע מהם בכל הנוגע לניקיון מערכות חשמל סולאריות.

תדירות הניקיון והאחזקה של מערכות סולאריות

כל כמה זמן יש לנקות מערכת סולארית? התשובה לשאלה זו תלויה במספר לא מבוטל של משתנים. גם אם ההמלצה הברורה היא להקפיד על ניקיון יסודי מדי מספר חודשים, אינספור פרמטרים יכולים להשפיע על פעילות המערכת, ולהפוך את הצורך הזה להכרחי עוד יותר.

אין זה סוד, למשל, שמערכות סולאריות רבות נמצאות באזורים פתוחים יחסים, המאופיינים בכמויות רבות של אבק. במצבים האלה, ובהתאם להנחיות היצרן או המתקין, יש להקפיד אפילו עוד יותר על תחזוקה וניקיון תדירים.

בכל אופן, כפי שכבר רמזנו קודם, רצוי מאד להימנע מניקיון ותחזוקה של ידיים לא מיומנות במשימה זו. מערכות סולאריות רבות מגיעות עם אחריות או שירות תיקונים, ועשרות חברות אחרות ישמחו להציע את שירותיהם המקצועיים בתחום. הרי קרינת השמש לבדה לא מספיקה להפקת אנרגיה.

לחצו כאן לקבלת הצעה לניקיון המערכת סולארית שלכם

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

[catlist categorypage=yes numberposts=-1]