מסנן מים ביתי

מסנן מים ביתי – למים בריאים יותר

המים אשר יוצאים מן הברזים של כולנו, יוצאים פעמים רבות מידי תפלים ולא ממש טעימים, סיבה אשר גורמת לנו לשתות פחות מים במהלך היום. כתוצאה מכך אנו חשופים לסיכונים בריאותיים רבים ומבזבזים כסף רב על מנת להשיג מים איכותיים יותר (מים מינרלים, מתקני מיני בר וכו’). מסנן מים ביתי הוא אחד הפתרונות המוצלחים ביותר לצריכת מים בריאים יותר שכן יעילותו הרבה בשילוב העובדה כי הוא “נסתר מן העין” הופכים את המוצר היעיל הזה למבוקש במיוחד.

בעיית איכות המים בישראל

משרד הבריאות מבטיח כי כל תושבי ישראל נהנים ממי שתייה איכותיים במהלך כל השנה. האמצעים העומדים לרשות חוקרי משרד הבריאות להבטחת איכות המים הם בדיקות מיקרוביאליות, כימיות ופיזיקאליות אשר אמורות לוודא שאין חריגות בערכים קריטיים המסוכנים לבריאות הציבור ואם ישנן, לפעול בהתאם. אך הדרכים ה- “אגרסיביות” להבטחת איכות המים פוגעות בטעמם ויעילותן אינה תמיד מוחלטת שכן עדיין ניתן למצוא גורמי זיהום, חיידקים, רעלים ותרכובות מסוכנות אשר אמנם נמצאים בריכוז נמוך בבדיקות הרשמיות אך עדיין יזיקו ככל שתשתו יותר מים. מסנן מים ביתי מאפשר לכם ליהנות ממים בריאים יותר ולשתות בראש שקט.

מסנן מים ביתי – מספר שיטות סינון וטיהור

רבים רוכשים פתרונות מגוונים לסינון מי הברז אך אינם יודעים בדיוק כיצד הם פועלים. בעוד ישנם מסננים אשר רק לוכדים חלקיקים גדולים התורמים לעכירות המים, ישנם מסננים אשר יכולים גם לסנן תרכובות אורגניות ומתכות כבדות מסוכנות ואף כאלה אשר מסוגלים להגן מפני חיידקים :

  • סינון חלקיקים – מסנן מים ביתי זה פועל כמעין רשת, אשר מאפשרת לחלקיקים קטנים ומומסים לעבור דרכה אך עוצרת את החלקיקים הגדולים יותר. מערכת זו אינה יעילה גם כנגד חיידקים.
  • ספיחה – לפחם הפעיל תכונות יוצאות דופן של ספיחה, עובדה המאפשרת לו לספוח על פניו חומרים מומסים, מלחים ומתכות כבדות, רגע לפני שהם יוצאים אל כוס השתייה שלנו. פחם פעיל אינו יעיל כנגד חיידקים אך בהחלט משפר את טעם המים ומגן מפני הצטברות אבנית בגופי החימום (קומקומים, מכונות כביסה, דודי חשמל).
  • מנורת UV – אורך הגל האולטרא-סגולי פוגע במבנה החיידקים ומנטרל את פעולתם. מסנן מים ביתי הכולל מנורת UV יקר יותר ומתאים לזרימת מים בצינורות דקים (לא בכניסה לבניין למשל).

ניתן לראות כי “מסנן העל” יכלול גם מסנן, גם פחם פעיל וגם מנורת UV, למרות שברוב המסננים מותקנות מקסימום 2 מערכות סינון.

מיקום

ניתן להתקין מסנן מים ביתי לפני פתחי היציאה בברזי השתייה, לאחר שעון המים (בכניסה לבית) ואף לפני כלל השעונים בבניין משותף. ככל שהמסנן מותקן קרוב יותר לפתח יציאת המים כך הוא יותר ספציפי (מוקדש לברז מסוים למשל) וככל שהוא רחוק יותר כך הוא מעניק ליותר ברזים את יתרונותיו למים נקיים, מה שתורם לבריאותנו ותקינותם רבת השנים של מוצרי החשמל שלנו.

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

[catlist categorypage=yes numberposts=-1]

2 תגובות בנושא “מסנן מים ביתי

  1. מסכימה עם מה שכתוב פה, אכן חשוב לסנן מים, בגלל זה קנינו לא זמן מיני בר של Whirlpool משירות פלוס….

  2. אחלה מאמר , מסכים עם כל דבר הנאמר כאן , יחד עם זאת מנורת UV אינה שימושית בארץ , מכיוון שהמים עוברים סטרליזציה על ידי כלור . עם כבר הכי חשוב זה לדאוג לנקות את המים מכלור באמת

סגור לתגובות.