בחירת חברת ניקיון משרדים

 בשעה טובה, החלטת לשים סוף לבלגאן החוגג במשרד שלך, ולהזמין סוף סוף חברת ניקיון מקצועית. אתה ניגש למלאכה, בוחן את האפשרויות ונוכח להבחין בעמדה מדאיגה אחת: מספרן של החברות המציעות שירותים בתחום גדול לא פחות מאשר כתמי האבק שבכל מקום במשרד, ואינך יודע אפילו מאיפה להתחיל.

כאשר אנחנו בוחרים חברת ניקיון משרדים אנחנו למעשה נוגעים בשני תחומים חשובים – איכות הסביבה וסביבת העבודה של העובדים ונושא הכספי – חיסכון בעלויות.

בדומה לתחומים מקצועיים רבים אחרים, חברות ניקיון נחלקות לשני סוגים: כאלה שהופכות את מלאכת הניקוי למושלמת, ללא כל כתם או גרגיר אבק לרפואה בתום הפעולה. לעומתן, חברות אחרות מחוללות יותר נזק מאשר תועלת, ויש להימנע מהן. כיצד תבחר, אם כן, בחברה הטובה ביותר עובר המשרד שלך?

בדוק את המוניטין והרזומה

בשום פנים ואופן, אין לזלזל בעבודת הניקיון ולחשוב כי תוצאותיו חייבות להיות אחידות. לרוב, החברות הטובות יותר הן אלה אשר מתעסקות שנים על גבי שנים בתחום ניקיון משרדים: הציוד המקצועי שלהן נוטה להיות מתקדם יותר, וכוח האדם ותיק ומנוסה.

אגב, חשוב לזכור כי לא כל חברת ניקיון באשר היא מתמקצעת דווקא בתחום המשרדים. זהו עולם ומלואו, ושונה לחלוטין משירותי ניקיון פרטיים, למשל. כתוצאה מכך, רצוי לבדוק מאד האם החברה המועמדת באמת מכירה את התחום לעומק, ועוסקת בו באופן תדיר.

השיחה החשובה: תיאום הציפיות

שיחת תיאום ציפיות תמיד חשובה כשבאים לבחון שיתוף פעולה אפשרי עם חברת ניקיון משרדים. במהלכה, צריכים לצוץ נושאים מהותיים כמו מועד הניקיון, תדירותו, הכלים אשר עומדים לרשות החברה וכן הלאה. אלה משפיעים לא רק על המחיר, כמובן, אלא גם על הרמה הכללית של הניקיון, וההפרעה לפעולות המשרד- אם יש כזו.

רצוי מאד להקפיד להראות לחברה האמורה את התנאים השוררים למשרד. בדומה לחברות הניקיון, הרי שקשה למצוא יותר מדי מאפיינים משותפים בין המשרדים השונים. משרד אשר ממוקם באחת הקומות הגבוהות בבניין רב קומות, למשל, יצריך לעיתים טכניקות מסויימות של ניקוי חלונות חיצוני- במפגש מסוג זה ניתן לראות אם חברת הניקיון יכולה באמת להעניק את השירותים האלה.

מומלץ להכין מראש רשימה של כל אחד מהנושאים הדורשים טיפול, וכן לציין בפני אנשי החברה את התדירות הנדרשת לכל פעולה.

אין טוב ממראה עיניים

בהרבה מקרים, אל חברות ניקיון המשרדים המוצלחות ביותר הגיעו במקרה. ביקור במשרד של קולגה והתרשמות מהניקיון שלו, למשל. או שיטוט אקראי באינטרנט וכניסה לאתר הבית של חברה אשר מציגה תמונות מופתיות.

זה מוביל אותנו לנקודה חשובה נוספת: המלצות וחוות דעת על חברות הניקיון הן כלי יעיל ביותר בדרך לבחירה. אין סיבה שמשרד בעל מאפיינים דומים לשלכם שמנוקה באופן מופתי על ידי חברה מסוימת יביא לתוצאות הפוכות כאשר יעניק את השירותים עבורך. עם זאת, מומלץ לבחון איזשהו סוג של דמיון בין כל אחד מהמשרדים, מאחר ומאפיינים אלה עשויים לשמש תפקיד חשוב.

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

[catlist categorypage=yes numberposts=-1]